welcome to

“Practice kindness all day to everybody and you will realize you’re already in heaven now.” – Jack Kerouac

Achievements

Total Records: 230
INTER-SCHOOL PATRIOTIC...
Venue: ONLINE (AMITY...
Event Date : 20th Aug, 2021
Description: Zoya Prasad (7-D) secured first position in...
EDGE 2021
Venue: ONLINE (MANTHAN...
Event Date : 14th Aug, 2021
Description: Kabir Chhatwani (I-B) secured the 2nd position in...
EDGE 2021
Venue: ONLINE (MANTHAN...
Event Date : 14th Aug, 2021
Description: Sanjana Ghosh (8-B) won the first prize in Art...
EDGE 2021
Venue: ONLINE (MANTHAN...
Event Date : 14th Aug, 2021
Description: Arshika Upadhyay (KG-B) stood 2nd in 'SUPER...
PAINTING COMPETITION FOR...
Venue: ONLINE
Event Date : 10th Feb, 2021
Description: Ayaan Verma (9-B) secured second position in ...
FOLK TARANG, IMAGE 2020
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 3rd Dec, 2020
Description: Zoya Prasad of Class VI D secured 2nd position in...
DOODLE ART COMPETITION
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 3rd Dec, 2020
Description: Rudra Pratap Singh of Class -IV C secured1st...
Inter-School Dance Fest
Venue: DPS, Rajnagar
Event Date : 31st Oct, 2020
Description: Mudranshee Mahapatra of Class I B was awarded a...
Inter-school Dance Fest
Venue: DPS Rajnagar
Event Date : 31st Oct, 2020
Description: Ishan Verma of Class K.G - A was awarded a...
Fancy Dress Competition...
Venue: Samsara The World...
Event Date : 14th Oct, 2020
Description: Aarib Ayubi of Class K.G - B secured ...
IMUN ONLINE CONFERENCE...
Venue: ONLINE
Event Date : 11th Oct, 2020
Description: Aditya Ajith of Class -X D was awarded a...
The Alchemist in ‘Agnel...
Venue: Fr. Agnel School,...
Event Date : 5th Oct, 2020
Description: Himanshu Yadav of Class XII -D secured the...
The Alchemist in ‘Agnel...
Venue: Fr. Agnel School,...
Event Date : 5th Oct, 2020
Description: Krishan Bhardwaj of Class XII- D secured the...
Math -O - Logic in Agnel...
Venue: Fr. Agnel School,...
Event Date : 5th Oct, 2020
Description: Riddhima Jain of Class VII C secured the 2nd...
Paiktis Lavyrinthou(Maze...
Venue: Fr. Agnel School,...
Event Date : 5th Oct, 2020
Description: Adya Choudhary of Class VI C secured ...
Mind Bogglers in Agnel...
Venue: Fr. Agnel School,...
Event Date : 5th Oct, 2020
Description: Sahil of Class VIII C secured the 2nd...
The Alchemist in ‘Agnel...
Venue: Fr. Agnel School,...
Event Date : 5th Oct, 2020
Description: Himanshu Yadav of Class XII -D secured the...
ART WORK
Venue: ONLINE
Event Date : 6th Aug, 2020
Description: Veronica Sethi of Class - IX D received a letter...
ATAL TINKERING LAB
Venue: JP INTERNATIONAL...
Event Date : 25th Jul, 2020
Description: Avishi Dutta of Class 9 B was awarded ...
ATAL TINKERING LAB
Venue: JP INTERNATIONAL...
Event Date : 25th Jul, 2020
Description: Avishi Dutta of Class 9 B secured 4th...
ATAL TINKERING LAB
Venue: JP INTERNATIONAL...
Event Date : 25th Jul, 2020
Description: Ritesh Anand of Class 9 C secured the 1st position...
ESSAY WRITING COMPETITION
Venue: JP INTERNATIONAL...
Event Date : 17th Jul, 2020
Description: Nishant Krishnan of 9 C stood second in Essay...
ESSAY WRITING COMPETITION
Venue: J. P. INTERNATIONAL...
Event Date : 17th Jul, 2020
Description: Aarohi Gupta of Class 10 A secured 3rd position in...
SCHOLASTIC BOOK FAIR
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 1st Feb, 2020
Description: Swastika Sharma of Class (II-E) received a prize...
INTER-SCHOOL FOOTBALL...
Venue: Greater Noida World...
Event Date : 13th Jan, 2020
Description: Football U-14 Winners at Greater Noida World...
ALEGRARSE 2019
Venue: Fr. AGNEL SCHOOL,...
Event Date : 12th Dec, 2019
Description: Adya Choudhary (V-B) and Ritanya Thakur (V-B)...
ALEGRARSE 2019
Venue: Fr. AGNEL SCHOOL,...
Event Date : 12th Dec, 2019
Description: The Choir secured second position in 'Aanandit...
ALEGRARSE 2019
Venue: Fr. AGNEL SCHOOL,...
Event Date : 12th Dec, 2019
Description: Third Prize in Live Crib Competition "Prince...
ALEGRARSE 2019
Venue: Fr. AGNEL SCHOOL...
Event Date : 12th Dec, 2019
Description: The troupe stood second in group dance...
ALEGRARSE 2019
Venue: Fr. AGNEL SCHOOL...
Event Date : 12th Dec, 2019
Description: Rolling Trophy won by the school for overall...
FOOTBALL U-18
Venue: K.R. Mangalam World...
Event Date : 8th Dec, 2019
Description: Football U-18 winners at K.R. Mangalam World...
SCHOLASTIC BOOK FAIR
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 7th Dec, 2019
Description: Nitya Srivastava of Class (I-E) received a prize...
FOOTBALL U-14
Venue: K.R. Mangalam World...
Event Date : 7th Dec, 2019
Description: Football U-14 Runners up at K.R. Mangalam World...
FOOTBALL U-12
Venue: K.R. Mangalam World...
Event Date : 7th Dec, 2019
Description: Football U-12 Runners up at K.R. Mangalam World...
FOOTBALL U-15
Venue: HOLY PUBLIC SCHOOL
Event Date : 6th Dec, 2019
Description: Football U-15 winners at Holy Public School...
HARMONY-2019
Venue: IMMANUEL MAR THOMA...
Event Date : 24th Nov, 2019
Description: Daniel Awana (X-B) stood first in Male Solo...
HARMONY-2019
Venue: Immanuel MarThoma...
Event Date : 24th Nov, 2019
Description: Gauri Mohan (XII-A), Shreya Ruth Nanda (XI-C),...
HARMONY
Venue: Immanuel MarThoma...
Event Date : 24th Nov, 2019
Description: Choir won first prize at Immanuel Mar Thoma...
HARMONY-2019
Venue: Immanuel MarThoma...
Event Date : 24th Nov, 2019
Description: Gauri Mohan (XII-A) and Shreya Ruth Nanda (XI-C)...
INTER-SCHOOL FOOTBALL...
Venue: G.D. GOENKA PUBLIC...
Event Date : 21st Nov, 2019
Description: Football Winners at G.D. Goenka Public School...
FOOTBALL U-14
Venue: JBM GLOBAL SCHOOL,...
Event Date : 23rd Oct, 2019
Description: Football U-14 Runners up at JBM Global School,...
DHWANI
Venue: ST THOMAS CHURCH...
Event Date : 20th Oct, 2019
Description: Choir won first prize in event "Dhwani"...
DHWANI-2019
Venue: St. THOMAS CHURCH,...
Event Date : 20th Oct, 2019
Description: Daniel Awana (X-B) stood second in Male Solo...
DHWANI-2019
Venue: St. THOMAS CHURCH,...
Event Date : 20th Oct, 2019
Description: Gauri Mohan (XII-A) and Shreya Ruth Nanda (XI-C)...
DHWANI-2019
Venue: St. THOMAS CHURCH,...
Event Date : 20th Oct, 2019
Description: Gauri Mohan (XII-A), Shreya Ruth Nanda (XI-C),...
DHWANI 2019
Venue: ST. THOMAS CHURCH,...
Event Date : 20th Oct, 2019
Description: Shreya Ruth Nanda (XI-C) stood second in...
SHLOK RECITATION
Venue: GRADS INTERNATIONAL...
Event Date : 18th Oct, 2019
Description: Vageesha (VIII-C) secured the first position in...
ANIL DAS MEMORIAL...
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 6th Oct, 2019
Description: Gauri Mohan (XII-A), Shreya Ruth Nanda (XI-C),...
ANIL DAS MEMORIAL...
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 6th Oct, 2019
Description: Gauri Mohan (XII-A) and Shreya Ruth Nanda(XI-C)...
ANIL DAS MEMORIAL...
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 6th Oct, 2019
Description: Daniel Awana (X-B) stood first in Male Solo in...
JUNIOR MUSIC COMPETITION
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 5th Oct, 2019
Description: Mysha Khan Mariam (V-D) stood first in solo ...
JUNIOR MUSIC COMPETITION
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 5th Oct, 2019
Description: Gauri Mohan (XII-A) stood first in Solo Senior in...
JUNIOR MUSIC COMPETITION
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 5th Oct, 2019
Description: Shreya Ruth Nanda (XI-C) stood third in Solo...
JUNIOR MUSIC COMPETITION
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 5th Oct, 2019
Description: Yash Rawal (VII-B) stood third in Solo...
JUNIOR MUSIC COMPETITION
Venue: APOSTLES METHODIST...
Event Date : 5th Oct, 2019
Description: Choir won second prize in Junior Music Competition...
"ALL INDIA 'SWACHH...
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 3rd Oct, 2019
Description: Vani Pandey (2-C), Aradhya Varshney (1-D) and...
"ALL INDIA 'SWACHH...
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 3rd Oct, 2019
Description: Eliza Singh (6-C), Deepali Singh (10-C),...
"ALL INDIA 'SWACHH...
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 3rd Oct, 2019
Description: Samarth Tiwari (K.G.-D), Amaira Yambur Negi...
SOLO WESTERN MUSIC
Venue: MOUNT St. MARY'S,...
Event Date : 23rd Aug, 2019
Description: Aditi Pande (XII-D) secured second position in...
BR. BERGIN
Venue: APOSTUS METHODIST...
Event Date : 23rd Aug, 2019
Description: Won Second prize in Solo (Western Music) which was...
ESSAY WRITING COMPETITION
Venue: J.P. INTERNATIONAL...
Event Date : 9th Aug, 2019
Description: Srida Agarwal (X-B) secured the first position in...
ESSAY WRITING COMPETITION
Venue: J.P. INTERNATIONAL...
Event Date : 9th Aug, 2019
Description: Vachan Shetty (XI-B) secured second position in...
SURTAALAAKRITI 2019
Venue: FR. AGNEL SCHOOL,...
Event Date : 9th Aug, 2019
Description: Winners of Classical Group...
SCILAND STATIC MODEL...
Venue: G.D. GOENKA PUBLIC...
Event Date : 9th Aug, 2019
Description: Yashwin Bothra (IV-D) & Pratyush Gupta (V-A)...
THINK BOTS QUIZ
Venue: G.D. GOENKA PUBLIC...
Event Date : 9th Aug, 2019
Description: Ayaan Verma (VIII-B), Abhigyan Chakraborty (VI-C)...
TABLA JUGALBANDI
Venue: PRAGYAN SCHOOL
Event Date : 6th Aug, 2019
Description: Nishant Krishnan (VIII-A) and Aditya Vats (VI-B)...
HINDI VAAD VIVAD
Venue: PRAGYAN SCHOOL
Event Date : 6th Aug, 2019
Description: Tejasvi Sood (IX-B) and Kasturi Raghuvansh (IX-D)...
VOICE YOUR OPINION
Venue: PRAGYAN SCHOOL
Event Date : 5th Aug, 2019
Description: Irene Jijo (VII-C) and Aditya Rohela (VIII-A) won...
TIME LINE TRAVEL
Venue: PRAGYAN SCHOOL
Event Date : 5th Aug, 2019
Description: Devanshi (X-C), Disha Tripathi (VIII-C) and...
TANGRAMS
Venue: PRAGYAN SCHOOL
Event Date : 5th Aug, 2019
Description: Sumaira Khan (III-C), Isha Mishra (III-C), Anika...
CLAY MODELLING
Venue: PRAGYAN SCHOOL,...
Event Date : 5th Aug, 2019
Description: Aditi Srivastava (II-C) and Shomili Prakash (II-C)...
COPY AND COLOUR
Venue: PRAGYAN SCHOOL,...
Event Date : 5th Aug, 2019
Description: Yuvraj Kumar (II-D) secured second position in the...
The Greater Valley Lit...
Venue: Greater Valley...
Event Date : 2nd Aug, 2019
Description: The Greater Valley Lit Fest - Shreya Ruth...
BRITANNIA QUIZ...
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 1st Aug, 2019
Description: Winners of Britannia Quiz Contest (Pre -Primary)...
BRITANNIA QUIZ...
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 1st Aug, 2019
Description: Winners of "Britannia Quiz Contest...
The Fifth Dimension - A...
Venue: Lotus Valley...
Event Date : 24th Jul, 2019
Description: The Fifth Dimension - A Cultural Extrvaganza -...
The Fifth Dimension - A...
Venue: Lotus Valley...
Event Date : 22nd Jul, 2019
Description: The Fifth Dimension - A Cultural Extrvaganza - 2nd...
Artistry 2019 - Enact a...
Venue: Greater Noida World...
Event Date : 17th Jul, 2019
Description: Artistry 2019 - Enact a Talk - Avishi Dutta (8 D )...
Artistry 2019 - Solo...
Venue: Greater Noida World...
Event Date : 17th Jul, 2019
Description: Artistry 2019 - Solo Dance-Siddhi Nagar won...
Artistry 2019 - Nukkad...
Venue: Greater Noida World...
Event Date : 17th Jul, 2019
Description: Artistry 2019 -Nukkad Natak-2nd Position ,held at...
INCOGNITO
Venue: Somerville School...
Event Date : 22nd May, 2019
Description: INCOGNITO-2nd Position in Software Display-Yaman...
INCOGNITO
Venue: Somerville School,...
Event Date : 22nd May, 2019
Description: INCOGNITO-2nd Position in Stykz-Priyanshu(VIII...
INCOGNITO
Venue: Somerville School,...
Event Date : 22nd May, 2019
Description: INCOGNITO-3rd Position in Scratch-Ayush...
FOOTBALL U-12
Venue: Billabong High...
Event Date : 30th Apr, 2019
Description: Football U-12 winners at Billabong High...
Late Shri M.S. Gandhi...
Venue: Billabong High...
Event Date : 22nd Apr, 2019
Description: Winners of Late Shri M.S. Gandhi Memorial Trophy...
SHORT VIDEO FILM...
Venue: ONLINE
Event Date : 17th Mar, 2019
Description: Sukriti Jha of Class 7 D has been awarded a cash...
Web Forge
Venue: Viishwa Bharti...
Event Date : 24th Aug, 2018
Description: Kumar Shalabh ( IX C) and Harsh Upadhyay (IX D )...
Chit Chat
Venue: Greater NOIDA World...
Event Date : 18th Aug, 2018
Description: Krishank Ghosh ( VII C) and Saaransh Sharma ( VI C...
waste competition
Venue: Greater NOIDA World...
Event Date : 18th Aug, 2018
Description: Aayushi Nagar ( VIII B ) and Bhumika Dwivedi( VIII...
Nukkad Natak
Venue: Greater NOIDA World...
Event Date : 18th Aug, 2018
Description: Winners of Nukkad Natak at Greater NOIDA World...
Debate
Venue: Aster Public School...
Event Date : 13th Aug, 2018
Description: Winners of English Debate at Aster Public School ,...
Best Speaker Against the...
Venue: Pragyan School ,...
Event Date : 7th Aug, 2018
Description: Tejasvita Sood ( VIII C ) got the Best Speaker...
History Symposium
Venue: Pragyan School ,...
Event Date : 6th Aug, 2018
Description: Aditya Joshi (X D ) and Shreya Ruth Nanda ( X D )...
Painting competition
Venue: Father Agnel School...
Event Date : 1st Aug, 2018
Description: Bhavika Choudhary ( X B ) stood first in Painting...
Special Mention...
Venue: Father Agnel School...
Event Date : 1st Aug, 2018
Description: Sheikh Malika Kalia ( XII C ) and Shreya Ruth...
PARIVARTAN Painting...
Venue: St Joseph's School,...
Event Date : 5th May, 2018
Description: Winners of PARIVARTAN Painting Competition at St...
skit
Venue: Somerville Schol,...
Event Date : 27th Apr, 2018
Description: The Team stood second in skit at Somerville Schol,...
Scrap Fodge
Venue: Somerville Schol,...
Event Date : 26th Apr, 2018
Description: Sparsh Verma of VIII C stood Third in Scrap...
Essay writing competition
Venue: Sharda University
Event Date : 23rd Apr, 2018
Description: Rukhmani of IX C stood first in Essay...
Painting competition
Venue: Sharda University
Event Date : 23rd Apr, 2018
Description: Divyanshi Mittal of IX C stood first in...
SLOGAN WRITING
Venue: IIMT College of...
Event Date : 25th Jan, 2018
Description: Drishti Khatri of Class IX C got 1st Prize in...
DANCE COMPETITION
Venue: IIMT College of...
Event Date : 25th Jan, 2018
Description: Students won 2nd Prize in Dance...
QUIZ COMPETITION
Venue: IIMT College of...
Event Date : 23rd Jan, 2018
Description: Bhavika Choudhary of Class IX-B and Spriha...
ALEGRASE 2017
Venue: Fr. Agnel School...
Event Date : 15th Dec, 2017
Description: Winners of Rangoli Competition on ALEGRASE 2017 at...
Alegrase'17
Venue: Fr. Agnel School...
Event Date : 15th Dec, 2017
Description: Winners of Carol Singing Competition...
Image 2017
Venue: Cambridge School,...
Event Date : 8th Dec, 2017
Description: Winners of Sanskrit Shloka Chanting in Image 2017...
MARK THE SUCCESS QUIZ...
Venue: NOIDA INTERNATIONAL...
Event Date : 8th Dec, 2017
Description: Winners of Mark the success Quiz show at Noida...
SCIENCE EXHIBITION
Venue: BIHARI LAL INTER...
Event Date : 8th Dec, 2017
Description: Winners of District Level Science Exhibition at...
THINK TANK
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 8th Dec, 2017
Description: Sakshi Roy of Class XI-B and Priyanshi Banerjee of...
MOVERS AND SHAKERS
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Students won 2nd Prize in Dance Competition...
IMAGE 2017
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Prithvi Singh and Rahul Pratap Singh of Class...
IMAGE 2017
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Aayushi Sharma of VIII-A got 2nd Prize in Painting...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Bhoomi Chauhan of Class VIII D stood 1st in...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Garvita Malik of Class VII-C stood 2nd in 100...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Ginni Sharma of Class VIII-A got 2nd position in...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Khushi Nagar of Class V-D got 1st position in 100...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Paras of Class V-C got 2nd position in Relay Race...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Reyanshi Garg of Class VII-B got 1st position in...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Abhishek of Class VII-D got 2nd position in 200...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Chethan . K of IX-D got 2nd position in 100 Meter...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Somerville School, Greater NOIDA became...
Athletic Meet
Venue: Apeejay School,...
Event Date : 7th Dec, 2017
Description: Vedant of Class V-D got 2nd position in 400 Meter...
NEXUS
Venue: DPS, GREATER NOIDA
Event Date : 28th Nov, 2017
Description: Prachir Agrawal of Class XI-B and Aman Yadav of...
Basket Ball Competition
Venue: G.D Goenka Public...
Event Date : 17th Nov, 2017
Description: Somerville, Greater NOIDA Basket Ball team won 3rd...
Harmony 2017
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 12th Nov, 2017
Description: Gauri Mohan and Shreya Ruth Nanda secured Second...
Harmony 2017
Venue: Immaneul Mar Thoma...
Event Date : 12th Nov, 2017
Description: Gauri Mohan secured the Third Prize in the Solo...
Harmony 2017
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 12th Nov, 2017
Description: Vidushi Mahatha, Gauri Mohan, Mansi Mahatha and...
Harmony 2017
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 12th Nov, 2017
Description: Western Music Choir secured the First Prize in...
BRAIN BATTERY
Venue: THE MILLENIUM...
Event Date : 8th Nov, 2017
Description: Akshat Sharma, Renee Sarah Williams stood...
AAHVAAN
Venue: ASCENT INTERNATIONAL...
Event Date : 8th Nov, 2017
Description: Vaishanavi Srivastava and Surabhi Kaul of Class...
DRAW AND COLOUR...
Venue: ASCENT INTERNATIONAL...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Samridhi stood 2nd in Draw and Colour competition...
SHAPE ART
Venue: ASCENT INTERNATIONAL...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Naman Mishra, Satakshi stood 2nd in Shape Art at...
SPELL BEE COMPETITION
Venue: ASCENT INTERNATIONAL...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Naman Mishra, Yash Choudhary, Adya Choudhary stood...
SUDOKU
Venue: ASCENT INTERNATIONAL...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Vidushi Singh, Mohit Kr. Dubey won Sudoko...
Quilling & Greeting Card...
Venue: Ascent International...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Savani Agarwal & Faiza Islam of Class VIII C...
English Debate
Venue: Ascent International...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Sheikh Malaika of Class XI-C got first position in...
Folk Art
Venue: Ascent International...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Madhumanti Mondal of Class X B secured Second...
Draw And Color...
Venue: Ascent International...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Samridhi of Class II A secured Second position in...
Shape Art
Venue: Ascent International...
Event Date : 7th Nov, 2017
Description: Naman Mishra and Satakshi of Class IV B secured...
Quiz Whiz 2017
Venue: ITS Mohan Nagar,...
Event Date : 3rd Nov, 2017
Description: Muskan Gupta, Prachir Agarwal And Ayushi Bansal...
KALAKRITI
Venue: HILLWOODS ACADEMY,...
Event Date : 28th Oct, 2017
Description: Naman Mishra, Madhavi stood 2nd in Salt Painting...
KALAKRITI
Venue: HILLWOODS ACADEMY,...
Event Date : 28th Oct, 2017
Description: Vansh Kasana stood 2nd in Work in Unison on...
Anil Das Memorial Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2017
Description: Gauri Mohan won the Third Prize in Anil Das...
Anil Das Memorial Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2017
Description: Gauri Mohan,Vidushi Mahatha, Mansi Mahatha and...
Harmony'17
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 15th Oct, 2017
Description: Vinayak Pathak of IX-B got 1st Prize in Solo Male...
Junior Music Competition
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 14th Oct, 2017
Description: Daniel Awana won Junior Music Competition held at...
Junior Music Competition
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 14th Oct, 2017
Description: Kathrin Peter won Junior Music Competition held at...
Junior Music Competition
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 14th Oct, 2017
Description: Western Music Choir secured the First Prize in...
Painting Competition
Venue: Sharda University
Event Date : 13th Oct, 2017
Description: Santanu Saha of XII B won First prize of cash Rs....
Painting Competition
Venue: Sharda University
Event Date : 13th Oct, 2017
Description: Pooja Sharma of XI B bagged Second prize of cash...
Model Making competition
Venue: Sharda University
Event Date : 13th Oct, 2017
Description: Harshwardhan Singh , Sankalp Sharma and M....
Dhwani '17 Music...
Venue: St. Thomas Church,...
Event Date : 8th Oct, 2017
Description: Western Music Choir secured the Second Prize in...
Dhwani'17 Music...
Venue: St. Thomas Church...
Event Date : 8th Oct, 2017
Description: Aditi Pande of Class X-D got Special Jury Award in...
Dhwani'17 Music...
Venue: St. Thomas Church...
Event Date : 8th Oct, 2017
Description: Vinayak Pathak of IX-B got 1st Prize in Solo Male...
Swaram'17
Venue: St. Mar Thoma Church
Event Date : 1st Oct, 2017
Description: Gauri Mohan of Class X-B and Shreya Ruth Nanda of...
Swaram'17
Venue: St. Mar Thoma Church
Event Date : 1st Oct, 2017
Description: Western Music Choir scored 2nd Prize in...
Spell Bee Competition
Venue: Apeejay...
Event Date : 29th Aug, 2017
Description: Adya Choudhary won Spell Bee Competition held at...
EARTH DAY
Venue: SHARADA UNIVERSITY,...
Event Date : 24th Apr, 2017
Description: Prachir Agrawal of Class XI-B got 1st Prize in...
EARTH DAY
Venue: SHARADA UNIVERSITY,...
Event Date : 24th Apr, 2017
Description: Walush Lovena Rodrigues of Class X A won 2nd Prize...
EARTH DAY CELEBRATION
Venue: SHARADA UNIVERSITY,...
Event Date : 24th Apr, 2017
Description: Abhas Gahlot of Class XII-C scored 1st Prize in...
PANEL DISCUSSION ON...
Venue: EXPO MART, GHAZIABAD
Event Date : 18th Apr, 2017
Description: Winners of Panel Discussion on Financial and...
Letter Box Painting...
Venue: Global Exhibition on...
Event Date : 18th Apr, 2017
Description: Santanu Saha XII B,Ayushi Sharma VIII C and...
Letter Box Painting...
Venue: Global Exhibition on...
Event Date : 18th Apr, 2017
Description: Madhumanti XB, Sagarika Chakraborty XIIC and...
Panel Discussion on...
Venue: Global Exhibition on...
Event Date : 18th Apr, 2017
Description: Prachir Agarwal XI B secured First position in...
Panel Discussion on...
Venue: Global Exhibition on...
Event Date : 18th Apr, 2017
Description: Atoshi Bhattacharya XII A secured First position...
Horse Jumping
Venue: Janak Riding Club...
Event Date : 16th Feb, 2017
Description: Prithvi Singh Jana (VII C) Got 2nd Prize in...
Inter School Cricket...
Venue: St. Joseph's School,...
Event Date : 16th Feb, 2017
Description: Gagan Varshney(IX B) Got Awarded For Best Wicket...
Umang 2016
Venue: Omaxe Cannaught...
Event Date : 22nd Dec, 2016
Description: Shalni Srivastava (XI C) & Tanya...
Rani Lakshmi Bai Veerta...
Venue: Somerville School,...
Event Date : 22nd Dec, 2016
Description: Maanvi Sharma (X A) & Pooja Sharma...
Western Music Choir
Venue: Fr. Agnel School...
Event Date : 17th Dec, 2016
Description: Somerville School, Greater Noida Got 1st Prize For...
Dance Drama
Venue: Fr. Agnel School...
Event Date : 17th Dec, 2016
Description: Winners (2nd Prize) in Dance Drama at Fr....
Pot Designing
Venue: Kaushalya World...
Event Date : 8th Dec, 2016
Description: Bhavika Choudhary (VIII C) & Aaisha Anis (VIII...
Ad Magic
Venue: Kaushalya World...
Event Date : 8th Dec, 2016
Description: Winners in Ad Magic at Kaushalya World School...
DOHA VACHAN
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 24th Nov, 2016
Description: DIRGHA MISHRA 2A, SPANDNA TRIPATHI 2C, ARYA SINGH...
VISUALIZATION OF A POEM
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 24th Nov, 2016
Description: NAMAN MISHRA, KHUSHI VERMA, DISHIKA GUPTA,...
Tal Jugalbandi
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 24th Nov, 2016
Description: Manuj Tyagi (VII D) & Divyansh Ranjan (VI C)...
Western Music Choir
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 24th Nov, 2016
Description: Winners in Western Music Choir at Cambridge Schoo...
Spectrum 2016-17
Venue: CAMBRIDGE SCHOOL,...
Event Date : 22nd Nov, 2016
Description: Aditya Raj Thakur won 3rd prize 'In...
Inter School Basketball...
Venue: JBM Global School
Event Date : 21st Nov, 2016
Description: Winners in Inter School Basketball...
Dhwani'16 Music...
Venue: St. Thomas Church...
Event Date : 20th Nov, 2016
Description: Gauri Mohan (IX B) got 1st Prize for Female solo...
Dhwani'16 Music...
Venue: St. Thomas Church...
Event Date : 20th Nov, 2016
Description: LAKSHYA GARG (XII B) got 2nd Prize for Duet in...
Dhwani'16 Music...
Venue: St. Thomas Church...
Event Date : 20th Nov, 2016
Description: Lakshya Garg (XII B) got 2nd Prize for Male Solo...
Dhwani'16 Music...
Venue: St. Thomas Church...
Event Date : 20th Nov, 2016
Description: SHREYA RUTH NANDA (VIII C) got 2nd Prize in...
Dhwani'16 Music...
Venue: St. Thomas Church...
Event Date : 20th Nov, 2016
Description: Somerville School, Greater Noida got 2nd Prize for...
Science Working Model
Venue: Victory World School...
Event Date : 16th Nov, 2016
Description: Somerville School, Greater Noida got 2nd Prize in...
Sub Junior solo Swaram'16...
Venue: St. Thomas Mar Thoma...
Event Date : 13th Nov, 2016
Description: Gargi Shekhawat (V C) got 3rd Prize in Sub Junior...
Sub Junior solo Swaram'16...
Venue: St. Thomas Mar Thoma...
Event Date : 13th Nov, 2016
Description: Somerville School Greater Noida Team got 1st Prize...
KALAKRITI 2016-2017
Venue: HILLWOODS ACADEMY
Event Date : 5th Nov, 2016
Description: DISHA TRIPATHI 5D, RUPAL KUSHWAHA 4B got 3rd...
KALAKRITI 2016-2017
Venue: HILLWOODS ACADEMY
Event Date : 5th Nov, 2016
Description: WINNERS in KALAKRITI 2016-2017 at HILLWOODS...
KALAKRITI 2016-2017
Venue: HILLWOODS ACADEMY
Event Date : 5th Nov, 2016
Description: SAMRIDHI 1D got 1st PRIZE For COLLAGE MAKING at...
35th Brother Bergin...
Venue: Mount St. Mary's...
Event Date : 22nd Oct, 2016
Description: Lakshya Garg (XII B) won 2nd Prize in solo...
Rangoli Making...
Venue: Modern School,NOIDA
Event Date : 20th Oct, 2016
Description: Disha Singh (X C) & Pooja Sharma (X...
STORY TELLING
Venue: MODERN SCHOOL,NOIDA
Event Date : 20th Oct, 2016
Description: VIDHUSHI SINGH 5-B, TARUSHI SINGH 4B, won...
Collage Making
Venue: Modern School NOIDA
Event Date : 20th Oct, 2016
Description: Nishita Mavi (VIII D) won 1st Prize in Collage...
Salad Decoration
Venue: Modern School, NOIDA
Event Date : 20th Oct, 2016
Description: Tanu Singh (X C) & Sanchali Antal (X C)...
35TH Anil Das Memorial...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 16th Oct, 2016
Description: Students got 1st prize Quartret in 35TH Anil...
35TH Anil Das Memorial...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 16th Oct, 2016
Description: Gauri Mohan (IX B) won 2nd Prize in...
35TH Anil Das Memorial...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 16th Oct, 2016
Description: Lakshya Garg (XII B) 1st Prize in Male...
24th Junior Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2016
Description: Daniel Awana (VII C) -Winner in Solo Juniors...
24th Junior Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2016
Description: Lakshya Garg (XII B) & Karan Mohan (XII D) won...
24th Junior Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2016
Description: Lakshya Garg (XII B) -Winner in Solo Seniors...
24th Junior Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2016
Description: Nathanael Kuruvilla (IV A) -Winner in Solo...
24th Junior Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2016
Description: Shreya Ruth Nanda (VIII C)- Winner of...
24th Junior Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2016
Description: Aditya Rathi (XII B) & Priyank Gupta (XIIB )...
24th Junior Music...
Venue: Apostles Methodist...
Event Date : 15th Oct, 2016
Description: Lakshya Garg (XII B)-Winner in Solo Seniors...
Girls Inter School...
Venue: Pragyan School,...
Event Date : 4th Oct, 2016
Description: Winners of 1st Prize in Girls Inter School...
Harmony'16
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 2nd Oct, 2016
Description: Western Music Choir won 2nd Prize in...
Harmony'16
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 2nd Oct, 2016
Description: Priyank Gupta (XII-B) and Manasvi Rana (XII-...
Harmony'16
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 2nd Oct, 2016
Description: Lakshya Garg (XIIB) won 3rd Prize in Male...
Harmony'16
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 2nd Oct, 2016
Description: Priyank Gupta XII B, Lakshya Garg (XII B)...
Harmony'16
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 2nd Oct, 2016
Description: Gauri Mohan (IX B) won 3rd Prize in Female...
Harmony'16
Venue: Immanuel Mar Thoma...
Event Date : 2nd Oct, 2016
Description: Lakshya Garg (XII B) & Karan Mohan (XII D) won...
ITS Whiz Quiz 2016
Venue: Somerville School,...
Event Date : 8th Sep, 2016
Description: Winners of ITS Whiz Quiz : Level 1...
CONQUEST- IQ OLYMPIAD...
Venue: Somerville School,...
Event Date : 1st Sep, 2016
Description: JUNIOR SCHOOL WINNERS in IQ OLYMPIAD...
CONQUEST - IQ OLYMPIAD...
Venue: Somerville School,...
Event Date : 1st Sep, 2016
Description: PREPARATORY SCHOOL WINNERS IQ OLYMPIAD 2016-17 .
CONQUEST- IQ OLYMPIAD...
Venue: Somerville School,...
Event Date : 1st Sep, 2016
Description: Winners of IQ OLYMPIAD 2016-2017
Science Scintillation...
Venue: Somerville School,...
Event Date : 24th Aug, 2016
Description: Shubham Bhawal (XII-C) was awarded the prize...
Fusion Music Competition
Venue: Greater Valley...
Event Date : 22nd Aug, 2016
Description: Students of Western Music and Indian Music...
Me'lange'
Venue: Pragyan School...
Event Date : 4th Aug, 2016
Description: Sparsh Verma VI-A, Samarveer Singh VII-D, Bhavika...
Me'lange'
Venue: PRAGYAN SCHOOL,...
Event Date : 4th Aug, 2016
Description: Mansi Pandey (VIII B ) was awarded...
Enactment from...
Venue: DPS World School,...
Event Date : 29th Jul, 2016
Description: Rose Maria Varghese (VI B), Aditya Joshi...
AGNEL TALENT SPECTRUM...
Venue: FR AGNEL SCHOOL,...
Event Date : 27th Jul, 2016
Description: ARNAV SRIVASTAVA IV-D got the...
ART & CRAFT Competition
Venue: LOTUS VALLEY...
Event Date : 27th Jul, 2016
Description: Bhavika Chaudhary(VIII C), Pratyush...
AGNEL TALENT SPECTRUM...
Venue: Fr. Agnel School,...
Event Date : 26th Jul, 2016
Description: Mehek Choudhary( VIII D), Shruti Singh...
INCOGNITO'16
Venue: SOMERVILLE SCHOOL,...
Event Date : 14th Jul, 2016
Description: Winners of Inter School Computer Event at...
KALAKRITI 2016-2017
Venue: HILLWOODS ACADEMY
Event Date : 11th May, 2016
Description: ABISHEK GUPTA of class 5A got 3rd Prize in POSTER...
EARTH DAY COMPETITIONS
Venue: SHARADA UNIVERSITY,...
Event Date : 22nd Apr, 2016
Description: Priyanshi Banerjee (X C) was awarded...
EARTH DAY COMPETITIONS
Venue: SHARADA UNIVERSITY,...
Event Date : 22nd Apr, 2016
Description: 1st Prize Slogan Writing - Aatika Anis(XII...
EARTH DAY COMPETITIONS
Venue: SHARADA UNIVERSITY,...
Event Date : 22nd Apr, 2016
Description: Pooja Sharma (X C)-3rd Prize along with cash...
SKCI National Karate...
Venue: SKCI National Karate...
Event Date : 8th Apr, 2016
Description: Shuva Chakraborty (VII D) Recipient of Gold medal...
Load More